11:57 am - czwartek Sierpień 15, 2019

Czego można nauczyć się na kursie żeglarstwa?

Możesz korzystać z surfowania w dowolnym miejscu na świecie. Możesz korzystać ze wspinaczki w dowolnym miejscu na świecie. Ale co z żeglarstwem? Dzięki czarterom żeglarskim i szkołom można nauczyć się żeglować i zabrać całą swoją eskapadę po całym świecie. Oto dlaczego lekcje żeglarstwa to wielka przygoda!

1. Świeża wiedza, nowe umiejętności. Na tych lekcjach jest tak wiele przydatnych informacji, które można również wykorzystać w życiu codziennym, często są to rzeczy, których nigdy naprawdę nie wiedziałeś. Umiejętności, których tam się nauczysz mogą się rozwinąć do niesamowitego poziomu. Zadania, o których nigdy nawet nie pomyślałbyś – nagle będziesz musiał sam rozwiązać. Te wszystkie rzeczy zdobyte podczas lekcji żeglarstwa będą częścią Twoich osobistych osiągnięć, których nie znałeś wcześniej, a teraz będziesz chciał je rozwijać.

2. Działalność w nowym środowisku. To zupełnie nowe perspektywy nauki, gdy masz wodę w swoim kampusie i łódź jako swoją klasę. Znaczna część nauki zostanie wykonana na suchym lądzie, ale większość czasu spędzisz na wodach otwartych aby mieć szansę bezpośredniego zastosowania wszystkich umiejętności i wcześniej pojętych teorii.

3. Wyzwanie fizyczne. Żeglarstwo jest to aktywność fizyczna i możesz tym faktem być przytłoczony w ciągu kilku pierwszych dni nauki. Nawet utrzymanie równowagi na pływającym statku może być fizycznie wyzwaniem nie wspominając o tym podczas samego żeglowania.

4. Intelektualne wyzwanie. Ta przygoda nauczy cię żeglować – ale nie kończy się to na realizacji fizycznymi zadań, które można napotkać. Jeśli będziesz wiedział, kiedy i jak używać elementy do uzyskania zadowalającej aktywności żeglarskiej będziesz w stanie w pełni przygotować się do tej roli. Rozeznanie i sąd są powszechnie stosowane w żeglarstwie i to odgrywa bardzo istotną rolę w określaniu sukcesu i bezpieczeństwa żeglowania.

5. Praca z naturą i siłą żywiołów. Podczas lekcji żeglarstwa będziesz się uczył, jak współpracować z wiatrem, pogodą, wodą i tym co kryje się pod spodem. W pewnym sensie, szacunek dla przyrody t jest to co tutaj trzeba przede wszystkim podkreślić. Musisz umieć zinterpretować naturę na swoją korzyść bo to właśnie ona odgrywa ważną rolę w przyszłych przygodach żeglarskich

.
6. Nowi przyjaciele. Ta przygoda ma w sobie coś, czego co nie jest powszechnie i normalnie spotykane. Oprócz przygody uczenia się czegoś nowego i tego że musisz zrobić coś nieznanego, można poznać nowych ludzi, a zwłaszcza instruktora i kolegów z załogi. Trzeba będzie im zaufać w procesie uczenia się. Łatwo byłoby to zrobić na suchym lądzie, ale kiedy już się jest na wodzie, ze wszystkimi swoimi lękami – to będzie dość trudne. Zaufanie obcemu i powierzenie mu swojego życia w trudnej sytuacji jest przygodą samą w sobie. Jest to część, w której trzeba będzie polegać na umiejętnościach dotyczących bezpieczeństwa zdobytych na suchym lądzie i na nauce pierwotnych badań, które pozyskałeś od instruktorów przed podpisaniem umowy.

7. Największa ucieczka. Kursy żeglarskie to odświeżający i relaksujący rejs na własną rękę. Musisz uważnie skupić się na nauce tej nowej umiejętności, które całkowicie odrywa cię od pracy i wszystkich obciążeń życiowych. To świetny sposób, aby oczyścić umysł i szczerze mówiąc odpocząć od tego wszystkiego.

Żeglarstwo ma za sobą długą drogę od dawnych czasów, kiedy ludzie korzystali z tej działalności głównie dla przetrwania. Obecnie jest to raczej forma aktywności rekreacyjnej, która jest naprawdę zabawna i ciekawa, choćby dlatego warto zapisać się na kurs żeglowania.

Filed in: na morzu

No comments yet.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.