4:30 pm - piątek Sierpień 16, 2019

Żeglowanie na morzu – specyficzna praca i wypoczynek

Obecnie częściej obserwuje się, że rodzice nie dbają o aktywność fizyczną swoich dzieci. Są zapracowani i dzieci, tak naprawdę pozostawiają samym sobie. A szkoda, bo pięknym sportem, który można byłoby zaszczepić w dziecku jest żeglowanie na morzu. Taką formę rozrywki z pewnością mogą mieć częściej dzieci, których ojcowie pływają na statkach, jednak te, które mieszkają dalej również mogą żeglować na morzu A te, zamiast iść pograć w piłkę z kolegami, pojeździć na rowerze, czy chociażby pomyśleć, że żeglowanie na morzu może być fajną przygodą, wolą siedzieć przed komputerem i grać w gry. A dzieci które dopiero się rozwijają, rosną powinny szczególnie dbać o wypoczynek na świeżym powietrzu i aktywność fizyczną. Taką formą wypoczynku z pewnością jest żeglowanie na morzu. Dzieci mogą pomagac przy zmianie masztu, czy innych pracach na statku czy żaglówce. Może to dla nich być doskonała okazja do zbliżenia się np. ze swoim ojcem, którego ciągle nie ma. Żeglowanie na morzu to nie tylko sport, ale często ciężka praca. Zabierając dziecko na taką przygodę życia, ojciec może pokazać mu, jak ciężko pracuje.

Dzieci mające w sobie dużo energii muszą jej dać upust, a przecież najlepszym upustem energii są gry i zabawy na podwórku, bądź żeglowanie na morzu. Dziecko może zobaczyć, jak to jest zmieniać stronę, kierować taką żaglówką. Jego wakacje mogą stać się niezapomniane poprzez żeglowanie na morzu. Pozwólmy im mieć cudowne wakacje, których nie zapomną do końca życia.

Do tego dzieci, które siedzą ciągle przed komputerem mogą w sieci znaleźć dużo złych zachowań, a potem wykorzystać je przeciwko swoim rówieśnikom. Trzeba ograniczać im dostęp do komputera i wymyślać fajne zabawy, w których dzieci będą chciały brać udział. Żeglowanie na morzu może sprawić, że uda się nam wpoić im wartości, które potem będą mogli wykorzystać w życiu. Nauczymy ich odpowiedzialności, spokoju ducha. Są to cechy ważne w życiu dorosłego człowieka, którym nasze dziecko prędzej czy później się stanie. Jeżeli chcemy wpoić dziecku, że sport i ruch są ważne, to my jako rodzice również musimy uprawiać jakiś sport. Wtedy dzieci będą widziały, że sport jest potrzebny w życiu każdego człowieka, nie tylko dla ładnego wyglądu, ale również dla kondycji i dobrego zdrowia. A żeglowanie na morzu może dać dziecku jeszcze niezapomniane wrażenia, które będzie pamiętało do końca życia.

Obecnie sytuacja wygląda strasznie, ponieważ dzieci wolą siedzieć przed komputerem i grać w różne gry lub siedzieć na czatach, a wysiłek fizyczny i zajęcia w różnych klubach lub na siłowni uważają za największą karę na świecie. A przecież jest tyle fajnych gier i zabaw, w które można grać razem z dziećmi. Można również zapisać dziecko na dodatkowe zajęcia sportowe związane z określona dyscypliną sportu. Przecież tylu chłopców marzy o tym, żeby zostać sławnymi piłkarzami albo siatkarzami, czy żeglarzami. Spełniajmy marzenia naszych dzieci. Pozwólmy im robić to co kochają, ale nie przed komputerem, tylko w rzeczywistym życiu. Jeżeli lubi kopać piłkę, niech kopie, jeżeli kocha morze niech pływa, albo żegluje. Najważniejsze jest, aby dziecko było szczęśliwe, a tylko my jako rodzice możemy mu to szczęście dać.

Filed in: na morzu

Comments are closed.